1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; слюсар-електрик з ремонту устаткування

     Ця професія передбачає навчити учнів прокладанню кабелю, складання шино проводів, виконанню монтажу пускорегулювальної, комунікаційної та захисної апаратури, монтажу асинхронних двигунів трифазного змінного струму, монтажу кабельних ліній.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно – технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників) за професією «ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ»

1. Професія – 7137.2. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2. Кваліфікація –   2 розряд.

3. Кваліфікаційні вимоги

  Повинен знати: основні закони з електротехніки, технічного креслення, найпростіші електричні схеми, основні електромонтажні матеріали, їх призначення; основні марки проводів та кабелів. Сортамент кольорових та чорних металів, що застосовують під час  виготовлення та монтажу і демонтажу освітлювальних  проводок і мереж. Основні види кріпильних деталей та дрібних конструкцій. Основні види інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт. Найпростіші електричні схеми. Знати основи електротехніки з основами промислової електроніки, електроматеріалознавства,  охорони праці, технічного креслення.

Повинен уміти: установлювати та закладати деталі кріплення для освітлювальних проводок; установлювати скоби, крюки, конструкції; виготовлення дрібних деталей кріплення та прокладок, що не потребують точних розмірів. Фарбувати проводи та кабелі; пробивати гнізда, отвори та борозин за готовим розмічанням вручну.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно  організовувати  працю  на робочому місці; додержуватись  норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати  і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і  приймів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології

5.  Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно – технічної освіти

     Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника: Будівництво; виконання електромонтажних робіт на будівництві; ремонт лінії електропередачі та розподільних пристроїв електромереж при виробництві та розподілі електроенергії.

7. Специфічні вимоги

 7.1. Вік – по закінченні терміну навчання  не менше 18 років.

7.2. Стать: жіноча, чоловіча.

7.3. Медичні обмеження.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно - технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників) за професією «ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ»

1. Професія – 7137.2 Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2. Кваліфікація – 3 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги 3 розряду

Повинен знати: основні закони електротехніки, принципи виробництва і споживання електроенергії; основні монтажні матеріали, вироби і деталі, їх призначення і область застосування; основні марки дротів і кабелів. Основи будови простих приладів, електроапаратів, світильників. Будову електро- та пневмо- інструменту, що застосовується у роботі й правила користування ним. Прості електричні схеми. Будову та способи користування простими такелажними засобами. Види зварювального устаткування, що застосовуються для електромонтажних робіт  і правила користування ними. Способи монтажу тимчасових освітлювальних проводок. Правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових, адміністративних будинках.

Повинен уміти: різати кабель, розрахований на напругу до 10 кВ з тимчасовим направленням кінців; установлювати дюбелі; заряджати та встановлювати світильники усіх видів до 6 ламп, перемикачі та штепсельні розетки; закладати проходи усіх видів через стінки та перекриття; розкочувати проводи з установленням барабанів; монтувати мережі заземлення; демонтувати проводки у ізоляційних трубах, перекиди та відводи; демонтувати прості апарати та прилади; прокладати тимчасові освітлювальні проводки; пробивати гнізда та отвори механізованим інструментом;   установлювати відгалужувальні  короби для кабелів та проводів;  установлювати одностоякові опори зовнішнього освітлення з армуванням і встановлюванням ізометрій; комплектувати матеріали та устаткування для виконання електромонтажних робіт в житлових, культурно-побутових, адміністративних будинках.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно  організовувати  працю  на робочому місці; додержуватись  норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати  і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і  приймів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології

 5. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж”  2- го розряду:

- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

- за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією  „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж” 2-го розряду не менше  1 року.

6. Сфера професійного використання випускника 

1.  Електромонтажні роботи на будівництві

2. Ремонт лінії електропередачі та  розподільних пристроїв електромереж при виробництві та розподілу електроенергії

7. Специфічні вимоги

7.1. Вік – по закінченні терміну навчання –  не менше 18 років.

7.2. Стать: жіноча, чоловіча.

7.3. Медичні обмеження.


 
  Ми в соціальних мережах

 
   
          

Авторизація

ОГОЛОШЕННЯ

 Розклад занять
 з 15.01.2018 н.р.

Детальніше

Перегляд атестації

тільки для зареєстрованих
користувачів

 

16 січня 2018 р.
о 15.40
відбудеться засідання
педагогічної ради
ДНЗ КПК ПВФП

Зараз на сайті

На сайті 110 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Користувачі
2583
Перегляди статей
561456

ГОЛОВНА

 

ВСТУПНИКУ

 

НАВЧАННЯ

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО КОЛЕДЖ

Історія

Наші досягнення

Адміністрація

Педагогічний колектив

Матеріальна база

Публічна інформація

Співпраця

Про нас говорять

 

КОНТАКТИ

Наша адреса

Форум

Зворотній зв'язок

 

НОВИНИ

 

МАПА САЙТУ

 

Правила вступу

Професії на базі 9 класів

Професії з посиленою військовою та фізичною підготовкою

Професії на базі 11 класів

Молодший спеціаліст

Приймальна комісія

Заяви про себе

 

МЕДІАТЕКА

Фотогалерея

Відеотека

Відеолінійки

Радіопередачі

 

ВИХОВАННЯ

Гуртки

Класному керівникові

Поради психолога

Поради юриста

Самоврядування

 

Розклад занять

Розклад дзвінків

Бібліотека

Електронний кабінет

Щоденник

Атестація

Підготовка в умовах підприємства

ЗНО

Конкурси

Олімпіади

Батькам

 

МЕТОДИКА

Методичний кабінет

Досвід та інновації

Школа педагогічної майстерності

 

 

 

 

Урядовий портал

Президент України

Міністерство науки і освіти України

Комітет з питань науки та освіти

Київська міська державна адміністрація

Департамент освіти і науки, молоді і спорту КМДА

Український центр оцінювання якості освіти

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти

НМК ПТО у м. Києві

Педагогічна преса

Інтернет Асоціація України

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Система Orphus
Copyright © KPK comunication 2007-2018   ® All COLLECTIVE KPK