Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

30.01.2017

Вшанування Героїв Крут

Київський професійний коледж з посиленої військової та фізичної підготовки разом з широкою громадськістю, військовими підрозділами, козацтвом України, національною радою жінок україни, спілкою воїнів – ветеранів взяли участь у вшануванні Героїв Крут 29.01.2017р. на території меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

     За участі народного депутата України  II скликання капітана 1 рангу Євгена Лупакова, який організовує патріотичні заходи спільно з соратниками, 29 січня 2017 року, як і в усі попередні роки, курсанти Київського професійного коледжу з посиленої військової та фізичної підготовки на чолі з полковником Андрієм Зубовим, викладачами навчального закладу: Оленою Голод та Світланою Твердою з широкою громадськістю відзначали чергову річницю подвигу Героїв Крут.  Основним заходом із відзначення пам’ятної дати – перемоги над російським агресором під Крутами, стало проведення 29 січня мітингу-реквієму на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» – на символічній могилі українських студентів-вояків-героїв учасників захисту Києва, що загинули 29.01.18р. в бою з московськими загарбниками під Крутами.  Вісімнадцять загинувших в цьому бою студентів були з почестями поховані в Києві на Аскольдовій могилі після звільнення столиці від московських окупантів.

У відповідності до Указів Президента України «Про увічнення пам’яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки» N 793/2005 від 16.05.05р., «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті» N75/2010 від 28.01.10р., «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» №17/2016 від 22.01.16р., в підготовці та проведені цієї загальнодержавної акції на символічній могилі Героїв Крут традиційно беруть активну участь не лише представники державницьких сил України, а і національно-свідомі українці всього світу.

Київський професійний коледж з посиленої військової та фізичної підготовки при підтримці директора навчального закладу Василя Сергійовича Петровича та заступника директора з виховної роботи Лади Миколаївни Волошкової взяв активну участь у вшануванні Героїв Крут. Взвод курсантів на чолі з полковником Андрієм Зубовим, на колежанському автобусі зробив рейд до пам’ятного меморіалу по вшануванню юних Героїв захисників Вітчизни. Від навчального закладу було виготовлено гірлянду та покладено її згідно військовому ритуалу до підніжжя меморіального комплексу. Запашний коровай було переломлено всіма учасниками багатолюдного мітингу пам’яті. Вражала велика кількість представникав різних регіонів областей України, які з розмаїтими прапорами та любов’ю своїх полум’яних сердець прибули вшанувати відданих синів українського народу. Взвод курсантів коледжу взяв участь в урочистому марші на честь загинувших бійців. Майоріли жовто-блакитні стяги, чітко чеканили крок вояки і курсанти демонструючи присутнім на заході військовий вишкіл. Над колоною височів Архистратиг Михаїл, очільник всього небесного воїнства, який завжди перебуває разом з нашими бійцями-захисниками захищаючи  всю Україну. Мабуть, що вперше прапор Києва, столиці України був присутнім на одному з святих місць для кожного українця. Цього року один з головних лейтмотивів урочистостей із відзначення подвигу Героїв Крут – вшанування пам’яті бійців АТО, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Згадали загиблих студентів, котрі, як і їхні попередники майже 100 років тому, зі зброєю в руках мужньо боронили Неньку Україну, протидіючи російській військовій агресії в Криму, Луганській та Донецькій областях.

Відзначення пам’ятної дати – це ще одна нагода схилити голови перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє нашої держави. Окрім того з великою цікавістю змогли оглянути музейні вагони, додаткові військово-історичні експозиції та виставки. Поїздка вражала потужною силою духу, яка сприяла утвердженню відданості Батьківщині. На заході, Владика Євстратій, спільно з духовними отцями УПЦ Київського Патріархату відслужили панахиду за упокій душі та світлу і вічну пам’ять про захисників незалежності Вітчизни, які в усі часи віддавали своє життя за рідну землю.

Наша делегація взяла участь в літературно-мистецької композиції, присвяченій вшануванню пам’яті Героїв Крут. Пролунав виступ Зої Ружин, керівника етнографічної студії «Золоте зерно» та виступ жінки-мироносиці, співачки Ганни Солоничної, яка акапельно виконала «Плач матері», голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська зачитала вірш Олександра Олеся «Героям Крут», який іще ніде не було озвучено, так як член Правління НРЖУ Катерина Криворучко лише нещодавно знайшла його в літературних архівах. Відзначення пам’ятної дати – це ще одна нагода схилити голови перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє нашої держави. Участь у всеукраїнському вшануванні пам’яті Героїв Крут, воїнів-захисників минулих часів і сьогодення, яскрава сторінка в духовному, національно-патріотичному житті навчального закладу, громадськості та держави! Слава Героям Крут! Слава Воїнам-Захисникам! Слава Україні!

Заслужений працівник культури України, Берегиня Козацтва, керівник «Мистецького спецназу», член НРЖУ, керівник етнографічної студії «Золоте зерно» – Зоя Ружин

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: