Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

23.08.2018

ВШАНУВАННЯ ДНЯ ПРАПОРА УКРАЇНИ РАЗОМ З ВЕЛИКИМ КОБЗАРЕМ

23.08.2018р. в м.Каневі на Чернечій (Тарасовій) горі відбулися урочистості з нагоди вшанування Великого Кобзаря в День Прапора України та в переддень 27-ої річниці Незалежності України.Із запашними короваями, мальовничим вінком (від Комітета з питань культури та релігії при Адміністрації Президента України, Козацтва України, Національної Ради жінок України, Спілки офіцерів України, митців проектів «Пісня єднає Україну», «Мистецький спецназ» та всього українського народу), калиною, рушниками та любов’ю своїх сердець вшановували Тараса Шевченка делегація киян та київщини. Автобус відбув від Київського коледжу з посиленої фізичної та військової підготовки.

В знаменний день Прапора України на виконання почесної місії делегацію проводжали директор коледжу Василь Петрович та полковник Андрій Зубов. Свято ознаменовувала прапороносна група коледжу: Анастасія Варихалова, Анастасія Воловченко, Юлія Артюшенко, Руслана Смаглюк, яких супроводжував майор Олексій Куцих. Очільник делегації , керівник етнографічної студії «Золоте Зерно», заслужений працівник культури України – Зоя Ружин. А водієм цього разу був Видатний Українець, Заслужений артист України, художній керівник Академічного ансамблю Української музики «Дніпро» Любомир Матейко.

Традиційно, під горою, нас зустріла від Національного музею-заповідника Світлана Брижицька зі священником. Після взаємних привітань, урочистою ходою підіймалися на Тарасову гору. Попереду з Благодатним Вогнем в пасхальному підсвічнику ішов капелан Валерій Бойко з донькою Мирославою, яка тримала золотистий сніп пшениці від Трипільського краю. За ним прапороносна група коледжу, красень-коровай від Обухівщини несла Галина Чула поруч Зої Ружин, яка тримала запашний коровай на вишитому рушникові від делегації киян. За ними несли вінок та ішли учасники заходу з рушниками, квітами та калиною.

Батьки загиблих воїнів: Ольга Симко, Кияниця Віктор, Галина Зосім, Клавдія Гетьман, волонтер АТО Лідія Андреева, які входять ГО обєднання сімей загиблих (померлих) воїнів АТО «Ми пам’ятаємо. Обухіщина», яку очолює кавалер Ордену «Княгині Ольги» ІІІ ступеню Ольга Тимко. Капелан Валерій Бойків (голова відокремленого підрозділу м.Обухова, Обухівського району Українське капеланство), який оголосив хвилину мовчання в пам’ять про загиблих Воїнів-Захисників, які захищали цілісність кордонів рідної землі, в пам’ять про генія і пророка українського народу Тараса Шевченка. Батьки воїнів тримали жовто-блакитні прапори, на яких поставили свої підписи воїни-захисники в зоні АТО під час їх волонтерського поступу на сході України. Літописцем обухівчан був волонтер Тарас Чулий.

Після того, як пролунав «Заповіт» Тараса Шевченка, мітинг пам’яті відкрила заступник генерального директора Національного заповідника по науковій частині Світлана Брижицька. Сердечно привітала гостей, які з відповідальною місією прибули до Канева. Отцем було проведено молебень за царство небесне та світлу пам’ять Тараса Шевченка. Зоя Ружин ознаменувала початок заходу авторськими поетичними рядками «Канів славетний» та висловила надію на те, що неодмінно збудуться пророчі слова Батька-Тараса і Україна стане єдиною могутньою державою, і засяє у своїй величі та красі на увесь світ. З благословення Патріарха Київського та всієї Руси-України Святійшого Філарета вручила Медаль УПЦ КП «За жертовність і любов до України» жінці-мироносиці, громадському діячу Галині Чулій та спеціальному кореспонденту газети ЦДО МО України Ользі Масьонз, жінці – мироносиці та подвижниці, яка завжди на передових національно-патріотичних рубежах держави. Лунали виступи фольклорного колективу «Золоте зерно», яке очолює Заслужений працівник культури України Раїса Корнієнко з м. Українки. В автентичних костюмах, Берегині української пісні сяяли виконавською та жіночою красою. Линула задушевна пісня на славу Великого Кобзаря. Як завжди, Михайло Орлюк вразив присутніх довершеним володінням Словом! Подвижник знає на пам’ять майже весь «Кобзар» Тараса Шевченка і завжди залюбки ділиться своїми знаннями безсмертного спадку Великого Кобзаря… Тож і цього дня у його виконанні лунала одна із поем Т.Г.Шевченка «Холодний Яр». Зворушливо пролунав виступ жінки-мироносиці Наталії Сторожик, яка прагне до здійснення мрії, будівництва храму в селі Обухівського району звідки її Родове коріння. Одному з очільників Ансамблю «Дніпро» Любомиру Матейко та заступнику генерального директора музею Світлані Брижицькій Зоєю Ружин передано підкови на добро та щастя, на утвердження та популяризацію національних цінностей їхніми колективами. Заслужений артист України, бандурист Тарас Яницький звитяжно і могутньо виконав твори на слова Тараса Шевченка, а на завершення урочистого зібрання у виконанні всіх присутніх пролунала пісня на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий…».

Після фото на згадку про знаменний День в житті кожного із присутніх на Тарасовій горі, змістовно і високопрофесійно проведено екскурсію залами музею.

Велика вдячність за гостинність заступнику генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Ігорю Ліховому, заступнику з наукових питань Світлані Брижицькій, фото літописцю музею, талановитому Юрію Кардашу та всьому прекрасному колективу працівників музею, які з великою любов’ю та відповідальністю відносяться до збереження та популяризації безсмертного спадку Великого Кобзаря.

Велика вдячність всім тим, хто доклав своїх духовних, фізичних та матеріальних можливостей та сил для того, щоб ця поїздка відбулася! СЛАВА ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЮ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: