Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

28.01.2021

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР ДІЄ

У грудні 2020 року в навчально-практичному центрі відновлювальної енергетики Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою розпочалося навчання групи слухачів з числа дорослого населення за програмою перепідготовки з професії 8169 Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики. Освітньо-професійна програма включає теоретичне навчання, лабораторно-практичні роботи, виконання практичних операцій з монтажу трубних інсталяцій, підключення геліоколекторних систем теплопостачання та підключення теплових насосів, збирання та підключення сонячних електростанцій.
Пройти перепідготовку приїхало 15 слухачів з 5 регіонів України (Сумська, Полтавська, Запорізька області, м. Дніпро та м. Київ). Серед них є й майстри виробничого навчання та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Адже нова професія широких кваліфікацій відповідає потребам у підготовці кваліфікованих робітників для сфери енергетики та енергозабезпечення. Підготовка педагогічних кадрів сприятиме оновленню професій в регіонах, поширенню кращого досвіду впровадження енергозберігаючих технологій та ефективного енергоменеджменту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Освітній процес організовано за очно-дистанційної формою навчання з урахування дотримання вимог протиепідемічної безпеки.

За результатами вхідного контролю знань, умінь та навичок, отриманих під час неформального та/або формального професійного навчання, у тому числі виробничого досвіду, навчання слухачів організовано з оптимальним використанням часу і фінансових ресурсів. розроблено скоригований робочий навчальний план та програми предметів з професії «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», які затверджені в установленому порядку.

Слухачі, які успішно опанують освітньо-професійну програму перепідготовки, отримають свідоцтво державного зразка.

Освітній простір майстерні-лабораторії монтажу та обслуговування інсталяцій ВДЕ об’єднує п’ять зон для навчальної-інтерактивної та практичної діяльності.
🖥️ Теоретична зона оснащена 12 комп’ютерами моноблоками та смарт-панеллю з метою візуалізації технологічних операцій та принципів роботи систем відновлювальної енергетики, виконання лабораторно-практичних робіт з розрахунку, проєктування та моделювання конфігурацій систем відновлювальної енергетики.
📊 Лабораторна зона обладнана устаткуванням та приладами внутрішніх складових системи теплопостачання на основі теплових насосів. Це дозволяє виконувати технічні заміри параметрів та поточне обслуговування, моніторинг роботи системи теплопостачання. В ній встановлено навчальний макет ділянки даху, на якому виконується монтаж конструкцій сонячних електростанцій та геліоколекторних систем різних конфігурацій, їх підключення та запуск.
📴 Ділянку енергоаудиту та роботи з контрольно-вимірювальними приладами забезпечено 18 вимірювальними приладами, зокрема: тепловізор, анемометр, термогігрометр, логер, мультиметр багатофункціональний з тепловізійною камерою. Для виконання обстеження комунікацій з метою оптимального встановлення елементів з’єднання систем придбано бороскоп.
⚙️ В практичній зоні інсталяцій обладнано: 2 робочих місця для монтажу трубних інсталяцій ВДЕ та збирання елементів сонячних електростанцій; 3 універсальних робочих місця з інструментом для виконання механічних з’єднань та операцій; 3 електричних робочих місця для збирання та підключення вузлів сонячних електростанцій та фотоелектричних установок.
Освітній процес в повній мірі забезпечено необхідним інструментом, зокрема багатофункціональними наборами інструментів з 111 та 125 елементів, труборізами, трубогибами, кутошліфувальними машинами, перфораторами тощо.
👌Новацією центру є створений простір інтерактивного мислення – місце генерування ідей та творчого пошуку здобувачів освіти та педагогів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: