Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

10.05.2022

Україно-польська панельна дискусія «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ. ЄВРОПЕЙСЬКА СПІЛЬНОТА. ПЕРЕВАГИ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ»

До Дня Європи-2022 9 травня у Київському професійному коледжі відбулася україно-польська панельна дискусія «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ. ЄВРОПЕЙСЬКА СПІЛЬНОТА. ПЕРЕВАГИ ЗАСТОСУВАННЯ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ  ЕНЕРГЕТИКИ» Захід організував та провів Навчально-практичний Центр відновлювальної енергетики разом з польськими партнерами. Мета заходу – сприяння обізнаності молоді щодо європейського вектору розвитку України, європейських цінностей, на яких ґрунтується єдність та порозуміння європейської спільноти.  Культурний та науковий обмін між молоддю України та Польщі, усвідомлення спільного європейського майбутнього. Обговорення перспектив застосування систем відновлювальної енергетики в Україні та Європі як неодмінної складової енергонезалежності. У дискусії взяли участь здобувачі освіти та працівники Київського професійного коледжу та Комплексу шкіл та закладів професійної освіти м. Білява, працівники НМЦ Дніпропетровської області.

            Перед учасниками виступили спікери Пленарної частини: директор Київського професійного коледжу Василь Петрович, директор Комплексу шкіл та закладів професійної освіти м.Білява Іренеуш Рутовіч, генеральний директор директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік, президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти Катерина Мірошніченко, директор з маркетингу компанії Hewalex Іренеуш Єлень, завідувачка Відділення «КИЇВ – СТОЛИЦЯ» Київська Мала академія наук учнівської молоді Наталія Голованова, директор Міжнародної неурядової організації European Media Platform Оксана Приходько.

            Учнівська спільнота, педагогічні працівники та запрошені спікери заявили про солідарність з європейським вибором Україні, засвідчили повагу та щиру подяку нашим польським друзям. Відзначили актуальність теми енергетичної незалежності, ефективного впровадження систем відновлювальної енергетики,  особливо в теперішніх умовах військового стану. Серед тем фахового спрямування обговорювали перспективи впровадження «зеленого інтернету», що реально за технічної підтримки автономності та енергонезалежності дата центрів. Означили можливі вектори розвитку професійної підготовки за напрямом відновлювальних джерел енергії.

            Учасники панельної дискусії мали можливість частину часу поспілкуватися за інтересами у сесійних залах. Зокрема, в сесійному залі для профосвітян представники освіти Дніпропетровщини та польські колеги отримали інформацію щодо результатів всеукраїнського експерименту у сфері відновлювальних джерел енергії, що успішно проведений на базі Київського професійного коледжу в 2018-2021 роках, про проведену роботу експериментальної групи над розробкою професійного та освітнього стандартів з нової професії широких кваліфікацій 8169 Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики. Модераторами цікавої та нагальної зустрічі виступили представники Навчально-практичного центру та педагоги КПК ПВФП Валентин Протопопов й Ігор Збітнєв, від польських партнерів викладач Гжегош Раганович.

            Обговорюючи, що є для кожного з них найвищою цінністю серед загальноєвропейських, здобувачі освіти зауважили на важливості свободи, збереженні прав людини та поваги один до одного. Висловили підтримку та повагу Збройним силам України, які стоять на варті та цінною власного життя боронять ці свободи для України та кожного з них.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: