Це – глобалізація суспільного розвитку, перехід людства від індустріальних до науково-інформаційних технологій, прискорена модернізація економічного, культурного та соціального життя, зміна масштабів і структури світової економіки, посилення трудової мобільності людей, стрімкий розвиток ринку праці та зміни міжнародних стандартів і географічних характеристик сучасного виробництва.
Сучасна освіта безпосередньо бере участь у впорядкуванні нової світової системи. Ті фундаментальні положення, що визначали розвиток професійно-технічної освіти у минулому столітті, безумовно зазнають кардинальних змін. Тому, орієнтуючись на майбутнє, дуже важливо побачити нові особливості професійно-технічної освіти.
Водночас слід наголосити на необхідності об’єктивно оцінювати досвід минулого й не відкидати того доброго і позитивного, що було і ньому, і головне, що відповідає сучасним умовам.
Протягом всього періоду існування абсолютизувалася єдина мета системи професійно-технічної освіти, зокрема, Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва, – забезпечення галузей народного господарства кваліфікованими робітничими кадрами.
Міжрегіональному вищому професійному училищу зв’язку м. Києва – 80 років. За роки свого існування цей навчальний заклад пройшов тернистий шлях і дав путівку у життя не одній тисячі випускників. Випускники училища стали талановитими фахівцями, керівниками виробництва, навчають та виховують молодь.
Вирішальну роль у модернізації навчального закладу, його інноваційному розвитку відіграє педагогічний персонал. Особливо слід підкреслити подвижницьку роботу керівництва училища, викладачів та майстрів.
Сьогодні у нових соціально-економічних умовах навчальним закладом збережено зв’язки з підприємствами-замовниками кадрів. Особлива увага зосереджується на розвитку навчально-виробничої діяльності.
Поряд з професійною підготовкою майбутніх фахівців Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку м. Києва виконує важливу соціальну функцію – це професійне навчання дітей-сиріт, напівсиріт та дітей з малозабезпечених сімей, а також тих, які потребують особливої уваги, що сприяє їхній майбутній зайнятості, соціалізації.
На належному рівні знаходиться стан впровадження сучасних інформаційних технологій навчання. В училищі створена локальна комп’ютерна мережа, що об’єднує понад 100 сучасних комп’ютерів. Учнівський та педагогічний склад училища мають доступ до мережі Інтернет. На базі училища створюється учнівська телестудія, що в подальшому надасть можливість впровадження нових робітничих професій.
Колектив Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва усвідомлює важливість завдань, що реалізує професійно-технічна освіта, бачить її основні проблеми, намагається в міру можливостей їх вирішувати.
Сподіваюся, що працелюбність і патріотизм, подвижництво і доброчинність колективу Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва стануть натхненним прикладом для всіх працівників системи професійно-технічної освіти України.
Бажаю колективу, учням, слухачам Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку м. Києва міцного здоров’я, щастя і благополуччя, здійснення життєвих планів.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: