Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; слюсар-електрик з ремонту устаткування

   Ця професія передбачає навчити учнів прокладанню кабелю, складання шино проводів, виконанню монтажу пускорегулювальної, комунікаційної та захисної апаратури, монтажу асинхронних двигунів трифазного змінного струму, монтажу кабельних ліній.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно – технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників) за професією «ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ»

1. Професія – 7137.2. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2. Кваліфікація –   2 розряд.

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: основні закони з електротехніки, технічного креслення, найпростіші електричні схеми, основні електромонтажні матеріали, їх призначення; основні марки проводів та кабелів. Сортамент кольорових та чорних металів, що застосовують під час  виготовлення та монтажу і демонтажу освітлювальних  проводок і мереж. Основні види кріпильних деталей та дрібних конструкцій. Основні види інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт. Найпростіші електричні схеми. Знати основи електротехніки з основами промислової електроніки, електроматеріалознавства,  охорони праці, технічного креслення.

Повинен уміти: установлювати та закладати деталі кріплення для освітлювальних проводок; установлювати скоби, крюки, конструкції; виготовлення дрібних деталей кріплення та прокладок, що не потребують точних розмірів. Фарбувати проводи та кабелі; пробивати гнізда, отвори та борозин за готовим розмічанням вручну.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно  організовувати  працю  на робочому місці; додержуватись  норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати  і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і  приймів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології

5.  Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно – технічної освіти

Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника: Будівництво; виконання електромонтажних робіт на будівництві; ремонт лінії електропередачі та розподільних пристроїв електромереж при виробництві та розподілі електроенергії.

7. Специфічні вимоги

 7.1. Вік – по закінченні терміну навчання  не менше 18 років.

7.2. Стать: жіноча, чоловіча.

7.3. Медичні обмеження.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно – технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників) за професією «ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ»

1. Професія – 7137.2 Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2. Кваліфікація – 3 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги 3 розряду

Повинен знати: основні закони електротехніки, принципи виробництва і споживання електроенергії; основні монтажні матеріали, вироби і деталі, їх призначення і область застосування; основні марки дротів і кабелів. Основи будови простих приладів, електроапаратів, світильників. Будову електро- та пневмо- інструменту, що застосовується у роботі й правила користування ним. Прості електричні схеми. Будову та способи користування простими такелажними засобами. Види зварювального устаткування, що застосовуються для електромонтажних робіт  і правила користування ними. Способи монтажу тимчасових освітлювальних проводок. Правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових, адміністративних будинках.

Повинен уміти: різати кабель, розрахований на напругу до 10 кВ з тимчасовим направленням кінців; установлювати дюбелі; заряджати та встановлювати світильники усіх видів до 6 ламп, перемикачі та штепсельні розетки; закладати проходи усіх видів через стінки та перекриття; розкочувати проводи з установленням барабанів; монтувати мережі заземлення; демонтувати проводки у ізоляційних трубах, перекиди та відводи; демонтувати прості апарати та прилади; прокладати тимчасові освітлювальні проводки; пробивати гнізда та отвори механізованим інструментом;   установлювати відгалужувальні  короби для кабелів та проводів;  установлювати одностоякові опори зовнішнього освітлення з армуванням і встановлюванням ізометрій; комплектувати матеріали та устаткування для виконання електромонтажних робіт в житлових, культурно-побутових, адміністративних будинках.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно  організовувати  працю  на робочому місці; додержуватись  норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати  і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і  приймів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології

 5. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж”  2- го розряду:

– за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

– за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією  „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж” 2-го розряду не менше  1 року.

6. Сфера професійного використання випускника 

1.  Електромонтажні роботи на будівництві

2. Ремонт лінії електропередачі та  розподільних пристроїв електромереж при виробництві та розподілу електроенергії

7. Специфічні вимоги

7.1. Вік – по закінченні терміну навчання –  не менше 18 років.

7.2. Стать: жіноча, чоловіча.

7.3. Медичні обмеження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: