Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

Гирьовий хортинг

Гирьовий хортинг є національним професійно-прикладним спортом, в якому акумульовано бойові традиції українського народу та напрацювання в галузі національного бойового мистецтва «хортинг».

У 2009 році було зареєстровано Українську федерацію хортингу і розкрито філософію та виховну систему українського хортингу. В загальному розумінні хортинг розглядається не тільки як повноконтактна версія змішаних бойових мистецтв де навички ведення бою є лише малою прикладною складовою системи хортингу, а як спосіб життя, особливий погляд на навколишню дійсність, першочерговим завданням якого є виховання людини духовної сповненої багатим внутрішнім світом, готової до захисту Батьківщини. За роки становлення і розвитку хортинг із виду спорту з трьома спортивними дисциплінами двобій, форма і показові виступи трансформувався у національний вид спорту із додатковими розділами програми спортивних змагань: боротьба, нокдаун, „сутичка”, поліцейський хортинг, гирьовий спринт тощо. Козаки за часів існування Запорізької Січі на острові Хортиця для покращення особистих фізичних та військово-прикладних якостей (оскільки в козацькому середовищі фізична сила, спритність і витривалість були у великій пошані) широко використовували різні тяжкості в процесі виховання власної фізичної культури. Серед таких засобів виховання Теорія і методика хортингу. Стрімкий розвиток воєнного мистецтва того часу потребував удосконалення військово-прикладної фізичної культури воїна. Тому, поруч із холодним озброєнням для кращого ударного враження ворога використовувалися жезли й легкі гирі. Вони в цьому випадку прикріплювалися за дужку до ланцюга або паса. Отже, термін гирьовий хортинг є інтегрованою похідною таких визнаних в Україні не олімпійських видів спорту як хортинг і гирьовий спорт і включає в себе такі розділи як гирьовий спринт, гирьовий фітнес-крос, гирьовий триатлон та жонглювання гирями (жонглерка).

        У ЛИПНІ 2017 р., у столиці Білорусі Мінську відбувся чемпіонат Європи з гирьового хортингу. У складі збірної України на престижних змаганнях виступили курсанти та викладачі нашого коледжу, які стали чемпіонами Європи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: