Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

Поради лікаря

Поради лікаря та надання першої долікарської допомоги
медичною сестрою:

          Послуги першої долікарської допомоги для здобувачів освіти, викладачів, абітурієнтів, працівників, а також гостей нашого коледжу надаються на 3-му поверсі коледжу, 306 кабінет.
          Першу медичну допомогу надає медична сестра – Шиман Дар’я Володимирівна.
          Так як у нас коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою, ми надаємо приклад першої долікарської допомоги при пораненнях та кровотечах, на даний момент через військовий стан ця інформація є необхідною для кожної людини.з

Що робити у разі ушкодження кінцівок та при кровотечі?

Згідно з Правилами надання першої долікарської допомоги необхідно:

  1. Переконатися у відсутності небезпеки.
  2. Провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання.
  3. Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
  4. Якщо кровотечі немає:
    • одягнути рукавички;
    • підняти кінцівку;
    • накласти на рану чисту, стерильну серветку та бинтову пов’язку.
  5. Якщо кровотеча артеріальна:
    • накласти на рану чисту, стерильну серветку та натиснути безпосередньо на рану;
    • підняти кінцівку;
    • якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку, що тисне, та при можливості одночасно притиснути артерію на відстані;
    • якщо кровотеча не зупинена, накласти джгут.
  6. Якщо кровотеча венозна:
    • накласти на рану чисту, стерильну серветку та здійснити тиск безпосередньо на рану;
    • підняти кінцівку;
    • якщо кровотеча не зупинена, накласти на рану пов’язку.
  7. Покласти постраждалого на спину з ногами, піднятими трохи вище рівня серця.
  8. Вкрити постраждалого покривалом.

Якщо дихання немає, розпочати серцево-легеневу реанімацію:

– виконати 30 натискань на грудну клітку глибиною не менше 5 см (не більше 6 см), з частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину;

– виконати 2 вдихи з використанням маски-клапану, дихальної маски, тощо. При відсутності захисних засобів можна не виконувати штучне дихання, а проводити тільки натискання на грудну клітку. Виконання двох вдихів повинно тривати не більше 5 секунд;

– поперемінно повторювати попередні два пункти до приїзду швидкої. Важливо змінювати особу, що проводить натиснення на грудну клітку, кожні 2 хвилини.

Для отримання лікарської допомоги звертайтеся до дитячої поліклініки, яка знаходиться на
вул. С. Петлюри 2/4, каб. 309, лікар педіатр – Бабій Валентина Іванівна.

Запис до лікаря здійснюється через сайт https://helsi.me/

Поради нашого лікаря щодо захворювання COVID-19:

У МОЗ повідомляють, що наразі кількість нових випадків захворювання на COVID-19 та кількість госпіталізацій поступово зменшується. Втім, коронавірус нікуди не зник, він надалі вражає здоров’я людей, на спад іде лише чергова хвиля COVID-19. При появі перших симптомів багато хто не знає, на що потрібно звертати увагу та як взагалі лікуватися, наголошує наша лікарка – Бабій Валентина Іванівна.

Як не підхопити вірус?

Сьогодні, коли багато людей збираються в черги на вакцинацію, важливо пам’ятати про маски та соціальну дистанцію. Такі заходи безпеки допоможуть попередити масове зараження у великих скупченнях людей.  «Ніхто не скасовував правила користування засобами індивідуального захисту». Під час користування громадським транспортом може бути важко дотримуватись фізичного дистанціювання. Тому ретельне дотримання правил респіраторного захисту та гігієни рук є ключовими заходами безпеки.

 Індивідуальний захист важливий ще й тому, що є групи людей, яким із медичних міркувань не можна вакцинуватися. Таким чином ви вбережете їхнє здоров’я.

Як лікуватися на першому етапі хвороби?

Необхідно пити достатньо води та приймати призначені лікарем вітаміни. Цього має бути достатньо перших 5-7 днів. Далі, людина або одужує, або потрапляє в лікарню. До того ж, протягом перебігу хвороби дуже важливо «слухати» свій організм. «Першочергово, якщо пацієнт ще перебуває вдома на амбулаторному етапі лікування, прислухатися до себе».

Як запобігти ускладненням?

Щоб хвороба в подальшому не призвела до серйозних ускладнень, необхідно пити достатню кількість води та не перевантажувати свій організм. Якщо у вас є супутні хвороби, зв’яжіться з лікарем та проконсультуйтеся, чи варто почати приймати додаткові ліки, вказує Валентина Іванівна.

До яких наслідків призводить самолікування?

Всі дії щодо лікування необхідно узгоджувати із лікарем. Спеціаліст призначить аналізи та на їх основі підбере план лікування. «Ці аналізи повинен інтерпретувати в першу чергу лікар, не пацієнт по референтних значеннях. І лише з ним вирішувати питання про подальше призначення ліків», – пояснює лікарка.  Адже таке поширене самопризначення гормонів та антибіотиків може негативно вплинути на здоров’я пацієнта та ускладнити подальше лікування.

Коли викликати швидку?

Якщо хворий на коронавірус у стані спокою починає задихатися, його необхідно негайно госпіталізувати, наголошує лікарка. Це, каже вона, ознака того, що пневмонія прогресує. Поки чекаєте на швидку, ляжте на живіт. Така легка дія здатна полегшити ваш стан, радить вона.

Коли потрібно вакцинуватися людям, які перехворіли на COVID-19?

Якщо ви вже хворіли на коронавірус, поспішати з вакцинацією не варто. Протягом трьох місяців імунітет людини досить активний і здатний сам себе захистити. Проте після цього періоду титр антитіл падає та імунна система потребує стимуляції, яку й забезпечує вакцина, зауважує лікарка.

Кому не можна вакцинуватися?

Існує достатньо невеликий перелік протипоказань, коли лікар може рекомендувати людині не вакцинуватися. «Протипоказанням до вакцинації є алергія і розвиток шоку на компоненти вакцини», – попереджає лікарка. Також заборонено вакцинуватися людям з онкологією, які проходять курс хіміо- чи радіотерапії або ж нещодавно перенесли операцію. Таким пацієнтам можна вакцинуватися лише через 3 місяці після лікування. Якщо ви не належите до жодної із цих груп, вакцина вам не нашкодить, зауважує Валентина Іванівна.

Тому, бережіть себе, мийте руки, носіть маску та тримайте дистанцію !





Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: