Мова
uk Ukrainian

Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою

30.10.2018

Верстатник широкого профілю

 Верстатник широкого профілю – це професія, яка поєднує кілька верстатних професій. Процес оволодіння цим комплексом професій потребує глибоких комплексних знань, поступового вивчення загально-технічних дисциплін з переходом до професійної підготовки, потім виробничої діяльності.

Професія – 8211.1 Верстатник широкого профілю

Кваліфікація: 2 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: Принцип дії однотипних свердлильних, токарних, фрезерних та шліфувальних верстатів; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв, простого контрольно – вимірювального інструменту, нормального і спеціального різального інструменту; маркування та основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; правила заточування та установлення різців та свердел; види фрез, різців та їх основні кути; основи знань про шліфувальні круги та сегменти; способи правки шліфувальних кругів та умови їх застосування; призначення та властивості охолоджувальних рідин і масел; загальні відомості про систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості (класів точності і чистоти оброблення), основні поняття з технічного креслення, основ електротехніки.

Повинен уміти: Обробляти деталі на налагоджених свердлувальних, токарних та фрезерних верстатах за 12-14-м квалітетами (4-7-м класами точності) та на шліфувальних верстатах з застосуванням охолоджувальної рідини за 11-м квалітетом (4-м класом точності) з застосуванням нормального різального інструменту та універсальних пристроїв з додержанням послідовності оброблення та режимів різання відповідно до технологічної  карти або вказівок майстра. Свердлити, розсвердлювати, зенкувати крізні та глухі отвори в деталях, розташованих в одній площині, по кондукторах, шаблонах, упорах та за розміткою на свердлувальних верстатах. Нарізати різьби з діаметром понад 2 мм і до 24 мм на прохід та в упор на свердлильних верстатах. Нарізати зовнішню, внутрішню трикутну різьбу мітчиком або плашкою на токарних верстатах. Фрезерувати плоскі поверхні, пази, проріз, шипи, циліндричні поверхні фрезами. Установлювати та вивіряти деталі на столі верстату та в пристрої. Визначати послідовність переходів та виконувати технічні розрахунки, які необхідні для всіх видів оброблення деталей. Читати робочі креслення деталей. Користуватись технологічною документацією та паспортами верстатів.

Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватися норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожеж, аварій, повень, тощо);
е) застосовувати на практиці інформаційні технології. 28
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійної (професійно-технічної) освіти:
Повна загальна середня освіта (після закінчення навчання). Без вимог до стажу роботи.

Кваліфікація: 3 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: Будову, правила підналагодження і перевірки на точність свердлильних, токарних, фрезерних, копіювально–шпоночно-фрезерних та шліфувальних верстатів різних типів; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; геометрію, правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту; елементи та види різьб; характеристику шліфувальних кругів і сегментів; вплив температури на розміри деталей; системи допусків і посадок; форму та розташування поверхонь; квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); основні властивості оброблювальних матеріалів; технічне креслення, основи електротехніки.
Повинен вміти: Обробляти деталі на токарних, фрезерних, свердлильних, копіювальних і шпоночних верстатах за 8-11-м квалітетами (3-4-м класами точності) та на шліфувальних верстатах з застосуванням охолоджувальної рідини за 8-10-м квалітетами (3-м класом точності). Нарізати різьбу з діаметром до 2 мм та понад 24 до 42 мм на прохід та упор на свердлувальних верстатах. Нарізати зовнішню і внутрішню однозахідну трикутну, прямокутну та трапецеїдальну різьбу різцем, багаторізцевими головками. Фрезерувати прямокутні і радіусні зовнішні і внутрішні поверхні, уступи, пази, канавки, однозахідні різьби, спіралі, зуби шестерень і зубчастих рейок. Установлювати складні деталі на косинцях, призмах, домкратах, прокладках, лещатах різних конструкцій, на круглих поворотних столах, універсальних ділильних головках з вивіренням по індикатору. Підналагоджувати свердлильні, токарні, фрезерні та шліфувальні верстати. Керувати підіймально – транспортним устаткуванням з підлоги. Стропувати та ув’язувати вантажі для підіймання, переміщення, установлення та складування. Визначати послідовність переходів та виконувати технічні розрахунки, які необхідні для всіх видів оброблення деталей. Читати робочі креслення деталей. Користуватись технологічною документацією та паспортами верстатів.

Вимоги до освітнього рівня вступників до професійно-технічного навчального закладу:
Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень з професії «Верстатник широкого профілю» 2 розряду:
– за умови продовження первинної професійної підготовки в закладах професійної (професійно-технічної) освіти другого та третього атестаційного рівня без вимог до стажу роботи;
– за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року

Сфера професійного використання випускника:
Оброблення металу; виробництво машин та устаткування; виробництво
транспортного устаткування.

 




Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: